Yüzük Ölçüsü Nasıl Hesaplanır? 08.01.2018

Yüzük Ölçüsü Nasıl Hesaplanır?

Yüzük almadan önce en çok akla takılan soru yüzük ölçüsüdür. Aşağıda anlatılan 4 farklı yol ile yüzük ölçüsü hesaplanabilir. İlk üç yol örnek alınabilecek bir yüzük var ise kullanılabilecekken, dördüncü yol ise yüzük olmadan da kullanbilecek bir yöntemdir.

1.Yöntem  - Yüzüğün Çapına Göre Ölçüm

1. Adım: Yüzük alacağınız kişinin daha önce kullandığı bir yüzük elinizde mevcut ise, bu yüzüğü yatay olarak düz bir zemine koyup içten içe yüzüğün çapını ölçün.  Bu ölçümü yaparken en geniş aralığı öçlüğünden emin olun.
2. Adım: Cetveldeki değeri milimetre olarak okuyun.
3. Adım: Sayfanın en altındaki “Yüzük Ölçü Tablosu’ndan” parmak çapına göre belirlenmiş yüzük ölçüsünü görebilirsiniz.2. Yöntem – İple Ölçüm
 
1. Adım: Yüzük takılacak parmağın çevresini bir iple sarın ve iki ucun birleştiği yeri işaretleyin. İşaretiğiniz iki nokta arasındaki alanı bir cetvel ile milimetre cinsinden ölçün. Bu değer, yüzük parmağının çevre ölçüsüdür.
2. Adım:  Sayfanın en altındaki “Yüzük Ölçü Tablosu’ndan” yüzüğün çapına göre belirlenmiş yüzük ölçüsünü görebilirsiniz3. Yöntem – Yüzük Ölçü Cetveli ile Ölçüm
 
1. Adım: Aşağıda yer alan yüzük ölçüm cetvelinin çıktısını alın. Görseli kopyalayıp Office World ya da benzeri bir programa yapıştırarak çıktısını alabilirsiniz. Görselin ebatlarının değişmemesi ve A4 kağıdına çıktı alınması gerekmektedir.
2. Adım: İşaretli alanı makas yardımı ile kesin.
3. Adım: Üzerindeki numaralar görünecek şekilde kesilen parçayı, yüzük parmağının çevresine sarın. Sardıktan sonra kağıdın çok sıkı ya da çok gevşek olmadığına dikkat edin.
4. Adım: Yüzük ölçü cetvelinde çizgiye en yakın olarak göreceğiniz rakam yüzük ölçünüzdür.4. Yöntem – Yüzüksüz Ölçüm

Elinizde örnek ölçü alabileceğiniz bir yüzük yok ise 0532 631 64 68 ya da 0216 307 45 10 numaralı hatlarımızdan bizi arayarak, her konuda olduğu gibi yüzük ölçüsünü belirleme konusunda da bizden destek alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.